לכל אחד מאתנו יש הרגלים אשר נתפסים אצלו כהרגלים רעים – זה יכול לבוא לידי ביטוי בארוחות שחיתות באמצע הלילה, בצריכה מרובה של ממתקים, בעישון וכן הלאה, אך ישנם מקרים בהם ההרגלים הללו יוצאים משליטה ופוגעים בתפקוד היומיומי של הסובל מהם – כשזה קורה, חשוב שאותו אדם יבדוק את עצמו מכיוון שככל הנראה מדובר בהתמכרות.

אנשים רבים טועים לחשוב שהתמכרות מתקשרת אך ורק לחומרים ממכרים כמו אלו המצויים בסמים ולאלכוהול, אך למעשה פסיכולוגית בקריות – התמכרותהתמכרות יכולה להתקשר לכל דבר שאנחנו מפתחים בו תלות או מאבדים שליטה לגביו דוגמת: גלישה לאינטרנט, צפייה בטלוויזיה או הימורים. מכיוון שהתמכרות עלולה רק ללכת ולהחריף עם הזמן, קיימת חשיבות לנקוט בפעולה ולקבל טיפול מסייע – כאשר, אחד הצעדים הראשונים בדרך לטיפול בהתמכרות והתגברות עליה, יכול לבוא לידי ביטוי בפנייה אל פסיכולוגית בקריות או בעיר המגורים שלכם.

כמובן, שבכדי לפנות לקבלת טיפול בהתמכרות, צריך קודם כל לזהות את עצם הקיום שלה. ההתמכרות תבוא לידי ביטוי בצריכת יתר של החומר או בהתעסקות יתר במושא ההתמכרות – במקרים רבים, המינון של צריכת מושא ההתמכרות רק ילך ויגבר עם הזמן. אדם אשר סובל מהתמכרות יחוש פעמים רבות, כעס, שנאה עצמית ורגשות אשם – אותו אדם אף יכול להבטיח לעצמו שלא יחזור על פעולה זאת שוב בעתיד – אך לא יעמוד בהבטחה ויחזור אליה ברגע שיחוש חוסר. התמכרות פוגעת עם הזמן בכל תחומי החיים של המכור: בעבודה, במשפחה, בחיי החברה. במקרים קיצוניים, המכור יסתגר באופן מוחלט מפני הסביבה ויעסוק אך ורק במושא ההתמכרות שלו.

פסיכולוגית בקריות – התמכרות לסמים, טכנולוגיה והימורים

קיימים הבדלים בין התמכרות לסמים לבין התמכרות לטכנולוגיה או להימורים – אומנם התמכרות זאת התמכרות, אבל כאשר מדובר בהתמכרות לסמים, יש פן נוסף אשר קשור לתלות בחומרים הפסיכו – אקטיביים. התמכרות להימורים, עלולה להסב נזקים רבים למתמכרים ולבני משפחותיהם, מכיוון שהיא עלולה להוביל להפסדים כספיים גדולים במיוחד, לחובות ולהסתבכות. התמכרות לטכנולוגיה טומנת בחובה תתי התמכרויות רבות: התמכרות למכשיר הטלפון החכם, התמכרות לאפליקציה מסוימת, התמכרות לרשת חברתית כלשהי וכן הלאה.. ההתמכרות הזאת עלולה לפגוע בחיים הזוגיים והחברתיים של המכור.
המשותף בין כל סוגי ההתמכרויות, טמון בעובדה שאחד השלבים בדרך להתגבר עליהן, הא פנייה לטיפול של פסיכולוגית בקריות או בעיר המגורים של המכור. פסיכולוגית מקצועית ומנוסה בתחום זה, תדע לאבחן האם אכן מדובר בהתמכרות, להבין את המקור לאותה ההתמכרות ולסייע למכור להתגבר עליה.