חרדה שאינה מטופלת עלולה לשבש את החיים היומיומיים של מי שסובל ממנה. זו הסיבה שחשוב מאד למצוא דרך התמודדות עם חרדה ולא להזניח את התופעה. לחרדה עלולים להיות גורמים רבים ושונים ושיטות טיפול שונות מנסות להתחקות אחר המקור לחרדה על מנת להבין מה גרם לה, כלומר מה שורש הבעיה ולפתור אותו אחת ולתמיד. אחת משיטות טיפול אלה היא אירידיולוגיה, שהיא תחום הקשור לרפואה המשלימה ועוסקת באבחון בעיות פיזיות, נפשיות דרך הצבעים והתבניות בגלגל העין של המטופל.

מכאן ניתן להבין שדרך שיטת האירידיולוגיה אפשר לאבחן את הימצאות החרדה עצמה ואפילו את מה שגרם (או עדיין גורם) לה, ממש את שורש והמקור של הבעיה. כאשר המידע והידע אודות החרדה וגורמיה מונחים באופן גלוי בין המטופל למטפל קל יותר לגשת אל מלאכת הריפוי והטיפול. לעיתים התמודדות עם חרדה עשויה לתרום להתגברות עליה, אך לא תמיד שיטה זו מתאימה. כדי להחליט על שיטת הטיפול המתאימה, כמו גם האם יש מקום להציב את המטופל באופן ישיר מול החרדה ומה שגרם לה – יש לערוך אבחון מקיף ולבחון משתנים שונים הקשורים בחרדה ובמטופל. הטיפולים המוצעים לאחר אבחון אירידיולוגי ע"פ רוב הינם טיפולים טבעיים ללא עירוב של תרופות סינטטיות או כל סוג של כדורים. ההעדפה בד"כ תהיה אחת מן האפשרויות הבאות:

  • טיפול אייפק (תחום מרתק מאוד. מי שאינו מכיר אנו ממליצים לקרוא עליו בויקיפדיה)
  • הומאופתיה וצמחי מרפא
  • תמציות פרחי באך (טיפול בפרחי באך)
  • Theata healing – גם כן תחום מרתק מאוד.
  • Rennection
  • Reconnective Healing
  • שינוי הרגלי תזונה

ועוד שינויים באורח החיים של המטופל, הכל תלוי מה העין תגיד בעת האבחון האירידיולוגי.

חרדה – איך מתמודדים איתה כיצד מתבצע אבחון אירידיולוגי? חרדה - איך מתמודדים איתה

על פי האירידיולוגיה, כל המידע הגנטי אודות האדם מופיע בצורות ובתבניות השונות של הצבעים בגלגל העין שלו. לכן כל מה שצריך הוא איש מקצוע הבקיא ברזי השיטה ויודע לאבחן, על פי עקרונות השיטה, את מה שמפריע לאותו אדם ואת התופעות שמהן הוא סובל. מכיוון ששיטת אירידיולוגיה נחשבת כשיטת אבחון בלבד, הרי שאין די בשימוש בה וצריך להשלים את האבחון בטיפול המתאים ביותר כדי לסייע למטופל להגיע למצב של התמודדות עם חרדה.

אנשים רבים מעידים כי שיטות הטיפול השונות אשר חלקן יעילות יותר או פחות הביאו לשיפור משמעותי של איכות החיים של כל מי שסובל מחרדות כלשהן. ישנן חרדות ממקומות סגורים, חרדות יומיומיות ברמות שונות המקשות על אורך החיים של המטופל, חרדות מנסיעה בכביש או חרדות שמקורן הימצאות בין המון אנשים. תהא החרדה אשר תהא, היא עלולה לשתק את מי שסובל ממנה ולכן לא מומלץ להתמהמה בטיפול. חרדה – איך מתמודדים איתה? יש לא מעט דרכים ושיטות אך השיטה המוצגת לעיל הוכיחה עצמה ויתכן כי נכון לכם להיעזר בשיטה זו במידה ואתם סובלים מחרדות.