אנשים רבים חווים חרדות שמקשות על התפקוד היומי שלהם ופעמים גם משתקות לחלוטין את יומם. במאמר זה נגולל בפני הקוראים מהי חרדה, מה המאפיינים שלה וכיצד פסיכולוגית בקריות (או בכל איזור אחר בו אתם מתגוררים), יכולה לעזור לכם.

חרדה היא מצב בו אדם חווה מצוקה או פחד מגורם או גורמים שונים. חשוב לדעת שיש הבדל בין פחד לבין פחד המוגדר כחרדה. פסיכולוגית בקריות להתמודדות עם חרדותפחד מתרחש בדרך כלל במצבים בהם ישנו גורם אמיתי שמהווה סכנה ממשית לאותו אדם. תחושת החרדה קיימת פעמים רבות ללא קשר למצב במציאות או ביחס לא פרופורציונאלי לאותו מצב ממנו חרדים. יש רמות שונות של חרדות וכאשר מדובר על תחושה שמפריעה לתפקוד השוטף של האדם, חשוב לפנות אל אותה פסיכולוגית בקריות שמומחית בתחום ויכולה לעזור ולפתור את הבעיה או להקל עליה.

אנשים רבים מנסים להבין האם חרדה היא מצב טבעי. אמנם כמעט כל אחד חווה פחד נקודתי בשלב זה או אחר של חייו ואנשים רבים חווים חרדה נקודתית עליה הם מתגברים וממשיכים את חייהם כתמול שלשום. אלו הם מצבים טבעיים. כאשר אדם מתחיל לחוות התקפי חרדה המשפיעים עליו גופנית ונפשית חשוב שיפנה אל אשת מקצוע שמומחית בתחום, כמו למשל פסיכולוגית בקריות. אם כן, התשובה לשאלה היא שחרדה היא מצב טבעי כל עוד היא נקודתית, ברמה נמוכה ואינה פוגעת בתפקודו של אותו אדם.

פסיכולוגית בקריות להתמודדות עם חרדות

יש אנשים שסובלים מחרדה או חרדות שונות באופן מתמשך, דבר שמונע מהם לתפקד באופן תקין בחייהם. חרדה יכולה להופיע במגוון אופנים שונים אצל כל אחד ואחת. הפרעת חרדה יכולה לבוא לידי ביטוי בפאניקה, במצבים חברתיים (חרדה חברתית), כתסמין פוסט טראומתי, כפוביה זו או אחרת או כהפרעת חרדה כללית. יש סיבות רבות ומגוונות להופעת החרדה, הפוביה או התקף החרדה ולכן חשוב לפנות אל פסיכולוגית בקריות על מנת שזו תאבחן את מקור הבעיה ותחליט על שיטת הטיפול המתאימה לאותו אדם.

הכרת התסמינים של התקף החרדה תאפשר אבחון מקדים על ידי אותו אדם שחווה את ההתקף או אנשים הקרובים לו ופנייה אל פסיכולוגית בקריות. התסמינים של החרדה שונים מאחד לשני.יש אנשים שהחרדה שלהם באה לידי ביטוי בכל מיני תסמינים גופניים, יש כאלו שחווים מחשבות טורדניות, כאלו שמשחזרים את האירוע אותו הם אמורים לעבור פעם אחר פעם, כאלו שחווים סיוטים בלילה ועוד. התסמינים הגופניים של התקף חרדה באים לידי ביטוי בדופק חזק ומהיר, הזעת יתר, פעילות יתר או תת פעילות של מערכת העיכול ומערכת ההפרשות, רעד ועוד.

לסיכום, אם אם אתם מתגוררים בחיפה או הקריות וסובלים מחרדה חשוב שתדעו שברוב המקרים ניתן לעזור לכם. פסיכולוגית בקריות תאבחן את סוג ההפרעה שלכם ותתחיל לטפל בכם בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית או כל שיטה אחרת שמתאימה למצב ותעזור עליכם לעבור את התקף החרדה בלי להרגיש שכל העולם הולך לקרוס עליכם. בהצלחה!